Ulewa nad Piłą. Ponad 60 interwencji i stu strażaków w akcji

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

   PIŁA. Burze i intensywne opady deszczu, które przetoczyły się nad powiatem pilskim w czwartkowe popołudnie, spowodowały liczne podtopienia i zalania. 

Pierwsze zgłoszenia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile zaczęły spływać kilka minut przed godziną 18. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut ilość zgłoszeń rosła lawinowo.

-Do pierwszych zdarzeń dysponowano strażaków z obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Pile, jednak duża ilość kolejnych miejsc wymagających interwencji spowodowała, że na teren miasta wzywano strażaków jednostek OSP z terenu powiatu. Wzmocniona została obsada Stanowiska Kierowania, do służby wezwano dodatkowych strażaków z dyżurów domowych. Do koordynacji licznych działań wyjechała grupa operacyjna pod dowództwem st. bryg. Rafała Mrowińskiego ? Komendanta Powiatowego PSP w Pile –  informuje st.kpt. Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

Jak podkreśla, w kulminacyjnym momencie na terenie miasta pracowało 20 zastępów straży pożarnych, w tym ponad 100 strażaków.

   -Działania w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, garaży i lokali usługowych. W ciągu 4 godzin intensywnej pracy obsłużono 61 zdarzeń na terenie całego miasta Piły – dodaje Kamiński.

 

(Red.)