Umowa z wykonawcą budowy kolejnego odcinka obwodnicy

Biznes Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

Władze Powiatu Pilskiego podpisały umowę z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka stanowiącej kolejny odcinek obwodnicy północnej powiatu pilskiego. Na tę inwestycję Powiat Pilski pozyskał ponad 12 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Prace zrealizuje firma Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpinski ze Złotowa. Umowę z wykonawcą podpisali: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Inwestycja realizowana będzie na drodze powiatowej na łącznej długości blisko 6 km na odcinku Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka. Droga zostanie poszerzona do szerokości  6,0 m i zyska nową nawierzchnię. Wykonany zostanie system odwodnienia, oznakowanie pionowe i poziome. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.
– To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych Powiatu Pilskiego, oczekiwana przez mieszkańców, która znacznie poprawi bezpieczeństwo. W 2018 roku na odcinku Kruszki – Kijaszkowo powstał już pierwszy element tej obwodnicy na terenie gminy Wysoka i Łobżenica. Obecnie będziemy kontynuować te prace –  mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.

  • Starostwo Powiatowe w Pile