USTAW ŚWIATŁA W SAMOCHODZIE

Interwencje kraj Na sygnale Podróże Regiony Złotów

Prawidłowe oświetlenie pojazdów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego Policja wychodzi z inicjatywą, która ma podkreślić ten aspekt i zachęcić kierowców do sprawdzania jego poprawności. W działania te włączają policjanci, którzy informują kierowców o możliwości bezpłatnych sprawdzeń świateł w określonych stacjach kontroli pojazdów. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Policyjna kampania pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” rozpoczęła się w październiku. Jest to jej kolejna edycja, mająca na celu zwrócenie uwagi kierujących na oświetlenie pojazdu, ponieważ ma on ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Prawidłowe oświetlenie w pojeździe to o wiele więcej niż świecąca żarówka.

W ramach prowadzonej kampanii w poszczególnych powiatach Policja wraz z wybranymi stacjami diagnostycznymi organizuje akcję kontroli oświetlenia w pojazdach. W tym czasie możliwe jest BEZPŁATNE skontrolowanie oświetlenia.

W dniach : 22.10, 5.11, 19.11 i 3.12.2022 r., w wybranych stacjach diagnostycznych będzie można sprawdzić prawidłowe działanie i ustawienie świateł. Poniżej wykaz stacji diagnostycznych w powiecie złotowskim, które przystąpiły do akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” :

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Unimetal – Złotów ul. Kujańska 10
  • Auto-Moto Sosnowski. Jolanta Olszewska – Krajenka ul. Złotowska 62
  • Stacja Kontroli Pojazdów Ławeccy – Jastrowie ul. Gdańska 35B
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Okonku – Okonek ul. Kolejowa 75B

Prawidłowe działanie świateł, a także ich prawidłowe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ustaw światła w samochodzie – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)