V edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów”

Biznes Edukacja Kultura Regiony Wydarzenia
Samorząd Województwa Wielkopolskiego już po raz piaty organizuje akcję pn. „Wspieraj Wielkopolskich Producentów”, która ma zachęcić konsumentów do zakupów u lokalnych przetwórców i producentów żywności, a także korzystana z oferty restauracji oferujących lokalne specjały będących członkami Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.
Okres Wielkanocny to czas gdy na naszych stołach goszczą potrawy specjalnie przygotowane na tą okazję. Wśród nich znajdziemy żurki, białe kiełbasy, mazurki i baby. Chcąc w tym wyjątkowym czasie odtworzyć domową atmosferę i wyjątkowe smaki sięgamy po domowe przepisy i stare receptury. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizując kolejną edycję akcji zachęcająca do nabywania produktów u lokalnych producentów, którzy swoje produkty wytwarzają w oparciu o tradycyjne rodzinne receptury.
Czas świąt Wielkiej Nocy to doskonała okazja do lokalnego patriotyzmu i wsparcia rodzimych producentów zakupując ich produkty. Wielkopolscy producenci tradycyjnej żywności mogą z dumą szczycić się walorami i jakością produktów przez nich oferowanych.
– V edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów” organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęca do skorzystania z szerokiej oferty producentów i restauratorów należących Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Bogactwo produktów oraz usług z pewnością sprosta oczekiwaniom kupujących – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski
W ramach akcji została stworzona baza kontaktów do restauracji oraz producentów prowadzących sprzedaż swoich produktów w tradycyjnej formie w ofercie jest także możliwość zakupu zdalnego, z dowozem lub odbiorem bezpośrednim. W ofercie znaleźć
można takie specjały sery, wędliny, mięso, miody, oleje, przetwory z warzyw i owoców, soki oraz pieczywo. Interesującą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotowują ulubione zestawy obiadowe, pyszne desery i ciasta.
Szczegółowe informacje na temat akcji zawarte są na stronie www.sdk-wlkp.pl lub w bezpłatnej aplikacji na smartphony Kulinarna Wielkopolska którą można pobrać skanując kod QR. Ponadto Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska można znaleźć na Facebooku oraz Instagramie.
  • Bartosz Zalas, Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego