W Człopie padł wielkoorkiestrowy rekord!

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

CZŁOPA. Padła rekordowa kwota podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Człopie!

Tegoroczny finał odbył się pod hasłem gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Człopski finał tradycyjnie już odbył się w  Polsko – Niemieckim Centrum Kultury i Sportu. Otwarcia finału dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker wraz z Szefem Sztabu WOŚP Jolantą Drabińską.

?Jest mi niezmiernie miło, że mogę dokonać otwarcia tegorocznego finału orkiestry. Liczę, iż wzorem lat ubiegłych zechcą Państwo wesprzeć orkiestrę i dołożyć swoją cegiełkę do zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku gramy dla dzieci małych i bez focha  – pamiętajmy – pomaganie jest dziecinnie proste! ? powiedział podczas otwarcia J. Bekker.

Ogromne zaangażowanie wielu osób i wielogodzinne przygotowania, doskonale przygotowane stoiska, liczne licytacje i oczywiście wolontariusze kwestujący już od samego rana przyczyniły się do tego, że pobiliśmy gminny rekord. Jednak tak wysoka kwota nie byłaby możliwa do uzbierania, gdyby nie hojność i dobre serce mieszkańców Gminy Człopa.

 

 

Podczas finału nie zabrakło występów artystycznych dzieci i młodzieży z Przedszkola Publicznego Leśna Kraina i Szkoły Podstawowej. Na scenie gościliśmy również Klub Karate Gryf, Zumbę Człopa, tancerzy ze szkoły Astra Luna, Braci M oraz zespół 2MAGIC. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej, Szkolny Klub Wolontariuszy, Przedszkole Publiczne Leśna Kraina, Klub Karate Gryf, Dom Kultury, Sołectwo Jaglice oraz Bożena Rachwalska Łagan zorganizowali stoiska, na których można było zakupić ciasto, kawę, herbatę, tortillę, gofry, a także ozdoby artystyczne i maskotki.

 

Zebrano: 18 092,10 zł  i 160,00 Euro

W trakcie XXVII Finału WOŚP w Człopie uzyskano m.in. następujące wpłaty: 

Wolontariusze ? 6867,64 zł
Indywidualne wpłaty: 6488,56 zł
Licytacja ? 4735,90 zł. M.in. Telewizor wylicytowany przez L. Witkowską,
koszulka WOŚP ? Z. Tymeckiego, biżuteria ? M. Drabińska.

Burmistrz Miasta i Gminy Człopa
oraz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
serdecznie dziękują mieszkańcom Miasta i Gminy Człopa

 

 

 

 

 

 Źródło: czlopa.pl