W Krępsku powstał Park Kajakowy

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Rzeka Rurzyca z nową infrastrukturą. W urokliwym zaciszu w otoczeniu drzew oraz szlaku wodnego, ustawiona została wiata rekreacyjna z edukacyjnymi ławostołami, leżaki z widokiem na Rurzycę, mała architektura, tablice edukacyjno-informacyjne oraz ścieżka złożona z ryb i raka, które występują w tym regionie.

– Liczę, że turyści i kajakarze na dłużej zatrzymają się w tym miejscu, a mieszkańcy wykorzystają potencjał do integracji lokalnej społeczności. Przed nami kolejne etapy dopieszczenia tego miejsca: oczyszczenie i przywrócenie świetlności parku, remont zabytkowej dzwonnicy, ogrodzenie zabytkowego cmentarza, prace ziemne oraz przede wszystkimi budowa kładki pieszej – mówi wójt Tobiasz Wiesiołek.

Projekt “Uatrakcyjnienie oferty rekreacyjno-turystycznej w Krępsku” dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Nadnoteckiej Grupy Rybackiej dobiegł końca.

Inwestycja został odebrana w zimowej scenerii przez wójta Tobiasza Wiesiołka, w towarzystwie: Jacka Bogusławskiego – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, radnego gminnego Pawła Kądzieli i Adama Lewickiego – dyrektora Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.

Wartość zadania: 170 655,06 zł w tym dofinansowanie w kwocie 140 225 zł

Zadanie było dofinansowane w ramach działania “Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach priorytetu 4 “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym “Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Urząd Gminy Szydłowo