W PCE powstanie Centrum Innowacji Technologicznych

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI.  W mieście nad Gwdą realizowana będzie kolejna inwestycja oświatowa. To Centrum Innowacji Technologicznych przy Powiatowym Centrum Edukacji.

O nowej inwestycji poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Dwa dni temu włodarz osobiście złożył stosowne dokumenty w Urzędzie Marszałkowskim i liczy na pozytywny finał.

-Do tej pory dzięki zaangażowaniu moich współpracowników wszystkie projekty oświatowe kończyły się sukcesem –  przyznał.

 Wartość projektu opiewa na 27 mln zł,  z czego na samo wyposażenie CIT przeznaczonych będzie 14 mln złotych.

– Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych to obiekt na miarę XXI wieku.  Będzie w nim 26 pracowni, m.in. mechatroniki, ślusarstwa, spawalnictwa, robotyki czy diagnostyki samochodowej. Nie ma chyba dzisiaj  przedmiotu nauczanego w naszych szkołach zawodowych, który nie miałby tu swojej pracowni ? dodał Komarowski.

 Dofinansowanie jakie Powiat Pilski może otrzymać w ramach tego projektu wynosi 85 proc. ogólnej wartości. Wkład własny – to ponad. 4 mln zł.

 – Jesteśmy gotowi bez żadnych problemów taki wydatek ponieść –  zaznaczył starosta.

– Tą wspaniałą inwestycją dajemy szansę młodzieży z Piły i powiatu oraz gmin ościennych na zdobycie kwalifikacji w bardzo nowoczesnych warunkach ? podkreśliła Maria Bratkowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile.

Radny Rady Powiatu Krzysztof Pabich: -Bardzo się cieszę, że w Pile powstanie taki obiekt i nowoczesne pracownie.  Samochodów nam przybywa i są coraz nowocześniejsze. Potrzeba nam więc coraz więcej dobrych fachowców.  

Przypomnijmy. Już w czerwcu ruszył projekt ?Kształcenie zawodowe dla szkól średnich?  w ramach WRPO na lata 2014-2020 ?Gotowi do pracy- Powiatowe Centrum Edukacji w Pile szkoli zawodowców?. Na jego realizację Powiat Pilski pozyskał blisko 600 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze te będą przeznaczone na doposażenie 4 pracowni technicznych do praktycznej nauki zawodu.

Projekt kończy się w kwietniu 2022 roku.

 (Red.)

 Fot. Agnieszka Norkowska