W sobotę przy Okrzei Zimowy Piknik Wojskowy

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W najbliższą sobotę, 15 grudnia, na stadionie przy ul. Okrzei w Pile odbędzie się Zimowy Piknik Wojskowy. Wśród wielu jednostek swoje działania zaprezentuje 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Zapowiada się kolejne ciekawe spotkanie z polskim wojskiem na stadionie przy ul. Okrzei. Żołnierzy i sprzętu wojskowego na stadionie będzie dużo.
– Chcemy popularyzować służbę wojskową, zarówno zawodową, jak i wojsk obrony terytorialnej. Zapraszamy oczywiście cale rodziny ? mówi  ppłk Tomasz Cieślak Wojskowy Komendant Uzupełnień w Pile, wraz ze Starostwem Powiatowym w Pile, współorganizator pikniku.
Obecni będą przedstawiciele następujących jednostek: 100. Batalionu Łączności z Wałcza, 104. Batalionu Logistyki z Wałcza, 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca, wspomnianej 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 2. Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca, 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu.

Dużą atrakcją będą również koncerty Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Pierwszy występ zacznie się już o godz. 10.00 na dziedzińcu przy Młodzieżowym Domu Kultury ?Iskra? (od strony wjazdu na targowisko).
Na stadionie będzie jeszcze wiele dodatkowych atrakcji: pokazy walki wręcz, ogniska, darmowa wojskowa grochówka. Do tego wiele niespodzianek dla dzieci.
 Spotkania z wojskiem na stadionie przy Okrzei zawsze były ciekawym wydarzeniem, cieszącym się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. Jestem pewien, że w sobotę, 15 grudnia będzie podobnie – zaprasza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

 Powiat Pilski