Wakacje w Pile. Zobacz ofertę!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Nie macie planów na tegoroczne wakacje? Zapraszamy do skorzystania z oferty ?Wakacje w mieście?, gdzie czeka na was moc atrakcji. Wakacyjny projekt w Pile rusza 1 lipca. Zapraszamy do wspólnej zabawy, podajemy pierwsze szczegóły tegorocznej akcji.

Koniec roku szkolnego to jednocześnie początek wakacji. Nie wszyscy jednak będą mogli wyjechać z miasta, dlatego też zapraszamy do skorzystania z miejskich atrakcji w ramach ?Wakacji w Mieście?.

-Jest to projekt, który liczy już sobie kilka lat i nawet w tak trudnych warunkach jak w tym roku wypada, aby był kontynuowany. Program wakacji będzie inny niż w latach ubiegłych, mam nadzieję że to Państwo zrozumiecie, dostosujecie się w wspólnie z nami do tych wymogów i ten czas mimo wszystko spędzimy ciekawie w Pile  ? mówiła zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska

WYSPIARZ

W tym roku w ramach Wakacji w Mieście sporo będzie działo się na Wyspie. Do udziału w letnim programie wakacyjnym dołączył Bar Wyspiarz

-Z inicjatywy miasta Piły zaplanowaliśmy organizację różnych imprez na terenie Wyspy przy barze Wyspiarz, planujemy przynajmniej cztery koncerty plenerowe pod tytułem ?Letnia Scena Muzyczna?.  Będzie trochę rocka, bluesa, a co najważniejsze dobra zabawa ?tłumaczył Grzegorz Graczyk z Baru Wyspiarz.

Na terenie przy Barze Wyspiarz powstanie również Strefa Chilloutu z hamakami oraz leżakami do wypoczynku oraz relaksu. Zapraszamy również do przychodzenia z własnymi kocami, aby wypocząć oraz piknikować na świeżym powietrzu.

Mieszkańcy Piły będą mogli skorzystać oferty Centrum Aktywizacji Seniorów. Projekt Aktywna Piła rusza od 01.07 na Wyspie.

CENTRUM AKTYWIZACJI SENIORÓW

-Zapraszamy nie tylko seniorów jak sama nazwa wskazuje ale również każdą grupę wiekową, może przyjść rodzic z dzieckiem lub babcia z wnuczką. Najważniejsze żeby zabrać ze sobą np: koc. Będą to zajęcia dla dwóch grup po 45 minut?? mówiła Justyna Dusza-Gunia z Centrum Aktywizacji Seniorów.

Plan spotkań:

 • 01.07.2020 ? 11.00 – Jogowa opowieść dla dzieci (czas trwania 20-30 min)

Joga dla każdego (czas trwania 60 min)

 • 08.07.2020 ? 11.00 – Gimnastyka z elementami tańca (czas trwania 2×45 min)
 • 15.07.2020 ? 11.00 – Gimnastyka na wesoło (czas trwania 2×45 min) (prosimy o zabranie ze sobą balonika do zabaw)
 • 22.07.2020 ? 11.00 ? Gimnastyka z elementami Pilatesu (czas trwania 2×45 min)
 • 29.07.2020 ? 11.00 ? Gimnastyka dla każdego (czas trwania 2×45 min)

Prosimy o zabranie ze sobą na każde zajęcia:

 • koc lub matę
 • butelkę z wodą
 • mały ręcznik
 • nakrycie głowy – obowiązkowo w upalne dni
 • krem z filtrem ? obowiązkowo w upalne dni
 • owoc lub przekąskę
REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Regionalne Centrum Kultury dla mieszkańców Piły proponuje kino samochodowe, zainteresowanych prosimy o sprawdzanie terminów oraz filmów na stronie rck.pila.pl oraz stronie facebookowej RCK-u.

-Wracamy do Parku na Parkowe Spotkania, jest 8 koncertów przygotowanych dla publiczności w bardzo różnym wieku. Muzyka poetycka, operetkowa, to wszystko do czego jak wierzę przyzwyczailiśmy pilską publiczność. Nieśmiało otwieramy Teatr Miejski proponując 2 lub 3 spektakle teatralne dla dzieci, wiemy że będą Wieczory Dobrego Kina z obostrzeniami jakie nas obowiązują. Będą także warsztaty teatralne oraz Galeria pod Chmurką – przedstawiał dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile, Stanisław Dąbek.

Jak zwykle w wakacyjnej ofercie znajdzie się coś dla aktywnych czyli Joga w Parku, która odbędzie się w następujących terminach:

 • Joga w Parku (start godz. 10:00)
  • 5 lipca
  • 19 lipca
  • 9 sierpnia
  • 23 sierpnia

Chętni na uczestnictwo w zajęciach są proszeni o zabranie luźnego stroju, maty, wody do picia oraz okrycia głowy.

Chętnych na udział w zajęciach, spektaklach lub warsztatach zapraszamy do obserwowania strony rck.pila.pl oraz strony facebookowej RCK-u.

REJSY GORDALINĄ ORAZ ODPOCZYNEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Zapraszamy również do rejsów Gordaliną, która w lipcu oraz sierpniu będzie podróżować codziennie od 15:00 do 20:00, a w dni wolne od pracy od 13:00 do 20:00. W zależności od warunków hydrologicznych Gordalina płynie wokół Wyspy lub do przystani nr 4 przy moście Zygmunta Starego oraz z Wyspy do Mostów Królewskich lub Zielonej Doliny. Bilety na rejs sprzedaje marynarz na statku. Amatorzy wodnego wypoczynku mogą również skorzystać z kąpielisk nad Jeziorem Piaszczystym oraz Płotki. Będą one kontrolowane przez policję oraz służby sanitarne. Na każdą osobę mają przypadać 4 metry kwadratowe plaży.


MUZEUM STANISŁAWA STASZICA

Swoją ofertę prezentuje również Muzeum Stanisława Staszica zapraszając w te wakacje na:

 • 2 koncerty jazzowe w ogrodzie muzeum
 • Spotkania z p. Wojciechem Beszterdą dotyczące wystaw sztuki współczesnej w galerii  muzeum
 • Wykłady p. Macieja Usurskiego nt. podróży Stanisława Staszica
 • Edukacyjne spotkania dla dzieci ? sam poznaję muzeum i Stanisława Staszica ? gry i zabawy w muzeum i ogrodzie.

-Muzeum Stanisława Staszica rozpoczyna wakacje już dzisiaj finisażem wystawy Jacka Jagielskiego, odbędzie się on w ogrodzie muzeum. Ponadto mamy zaplanowane dwa koncerty w ogrodzie, jeden szczególnie warty polecenia, będzie to koncert Włodzimierza Nahornego. Zapraszamy również na spacery po Pile, mogą to być też rodzinne spacery z przewodnikiem śladami Stanisława Staszica ? mówi dyrektor Muzeum Stanisława Staszica, Joanna Łukasiewicz.

Terminy zostaną podane wkrótce, dostępny będzie informator ,,Lato w Muzeum? oraz baner pod tym samym tytułem na ścianie muzeum, szczegółowe informacje na stronie www. muzeumstaszica.pl i na FB.

Wszystkich zainteresowanych Wakacjami w Mieście zachęcamy do obserwowania stron pila.pl,rck.pila.pl oraz stron na Facebooku.

 (pila.pl)