WAŁCZ- pierwszy wykryty przypadek

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Dzisiaj około godziny 9.00 rzecznik szczecińskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan poinformowała o pierwszym wykrytym przypadku koronawirusa w powiecie wałeckim.

To kobieta, która po powrocie z Wielkiej Brytanii przebywała w kwarantannie domowej. Po pojawieniu się objawów (gorączka, kaszel) został pobrany wymaz do badań, wynik okazał się dodatni. Nie wymaga hospitalizacji – przebywa w izolacji domowej. Rzecznik WSSE M. Kapłan informuje, że kwarantanną zawsze obejmowana jest cała rodzina i tak też było w tym przypadku. Nie było żadnych sygnałów o jej łamaniu. Niestety M. Kapłan nie chce poinformować, mieszkanką której gminy czy miasta była ta kobieta.

Łącznie na terenie województwa zachodniopomorskiego jest potwierdzonych 12 przypadków zakażenia koronawirusem. 11 osób jest hospitalizowanych, 1 izolowana w warunkach domowych.

Wczoraj wieczorem po Wałczu jeździł samochód “na kogutach”, osoba, która przez megafon zachęcała do pozostania w domach, podawała się za funkcjonariusza Obrony Cywilnej. Szybko jednak auto zostało zatrzymane przez policję, okazało się, że ktoś się za Obronę Cywilną podszył – starosta i burmistrz nic o takiej akcji nie wiedzieli.

(Z.B)/extrawalcz.pl