Wałczanin, Ireneusz Szpynda drugim trenerem kadry narodowej juniorów

Najnowsze Sport Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wspaniałe wieści ze sportowego Wałcza. Marek Ploch ponownie został trenerem olimpijskiej reprezentacji Polski kanadyjkarzy, również kadry kobiet, a na drugiego trenera kadry narodowej juniorów powołano Ireneusza Szpyndę.

Marek Ploch pracował w Chinach, Kazachstanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Korei Południowej. Z zawodnikami z Chin zdobył dwa złote medale IO (w Atenach i Pekinie), ale jego marzeniem było poprowadzenie na igrzyskach polskiej kadry.

Ireneusz Szpynda to rodowity wałczanin, wychowanek wałeckiego klubu WTS Orzeł, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Europy i Świata w kategorii juniorów i młodzieżowców. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, trener I klasy kajakarstwa, menedżer sportu, menedżer imprez sportowych. Trener w szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu.

Gratulacje Ireneuszowi i nieobecnemu na spotkaniu Markowi Plochowi złożyli Bogdan Wankiewicz, Maciej Żebrowski, Adam Biernacki oraz Waldemar Rogulski.

Wielkie gratulacje i życzenia wielkoformatowych sukcesów, Panowie!

Natalia Lisowska
UM Wałcz