Wałeccy policjanci i wakacje w drodze

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jednostki w Wałczu, przeprowadzili działania pod nazwą ?Wakacje w drodze?. Akcja skierowana była do kierowców  i podróżnych,  a jej celem  – jak wskazuje sama nazwa – jest bezpieczeństwo podczas wakacyjnych podróży.

Akcje na krajowej ?dziesiątce? prowadzili sierż. Magdalena Ogrodowska i st. sierż. Patryk Ciszewski.

Podczas sezonu letniego tego typu działania będą prowadzone cyklicznie. Wiadomo, że podczas przerwy wakacyjnej na drogach panuje wzmożony ruch kołowy. Autokary przewożą dzieci i młodzież na obozy, kolonie, ale też autami podróżują całe rodziny na zasłużony, letni  wypoczynek Cel akcji to bezpieczeństwo w podróży, a tym samym zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych oraz apele o ostrożność i rozwagę. Podczas wczorajszych działań policjanci rozmawiali z kierowcami o zagrożeniach na drodze, najczęstszych przyczynach wypadków z winy kierujących oraz nieodpowiedzialności, jaką jest alkohol za kółkiem. Przypominali również  o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, w tym o przepisach związanych z przewozem dzieci– mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej komendy Policji.

Na pamiątkę spotkania policjanci z drogówki wręczali kierowcom serca z kampanii PZU ?Kochasz? Powiedz: STOP wariatom drogowym?. Najmłodsi pasażerowie natomiast otrzymali od mundurowych odblaskowe breloczki.

***

I jeszcze kilka “drogowych”, policyjnych statystyk.

Co trzeciemu kierowcy zdarza się przyspieszyć, gdy widzi pieszego, który już szykuje się do przejścia ulicy, 61 procent zwalnia w ostatniej chwili. Piesi też nie są bez winy. Trzem na czterech zdarza się przechodzić przez ulicę w niedozwolonym miejscu. To wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji PZU.  Dane Komisji Europejskiej pokazują, że co piąty pieszy w Unii ginie na polskich drogach. To około 1100 osób rocznie.

 

 

(Red.)

 Fot. KPP Wałcz

 

 

asp. Beata Budzyń