Wałeccy policjanci zatrzymali Ukraińca przewożącego 5 migrantów z Iraku

Na sygnale Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

WOJ. PODLASKIE. Kilka tysięcy policjantów nadal strzeże wschodniej granicy naszego państwa. Wśród nich są policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego, w tym policjanci wałeckiej drogówki. Funkcjonariusze mimo względnego spokoju wciąż są w ciągłej gotowości. Podczas ostatniej służby zatrzymali obywatela Ukrainy, który nielegalnie przewoził pięciu migrantów z Iraku.

Do zatrzymania doszło w sobotę (15.01) nad ranem. Policjanci z wałeckiej drogówki pełniąc służbę na terenie województwa podlaskiego w miejscowości Rzędziany, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierującym był obywatel Ukrainy, który przewoził 5 obywateli Iraku. Osoby te  nielegalnie przekroczyły granicę. Migranci przekazani zostali Straży Granicznej. Za tego typu zachowanie obywatelowi Ukrainy postawiony zostanie zarzut pomocnictwa przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zadań policjantów drogówki pełniących służbę na granicy z Białorusią należy zabezpieczanie szlaków komunikacyjnych przy samej granicy. Funkcjonariusze dbają o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski.

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz