Wariant historyczny czy nowoczesny?

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia
Waszym zdaniem, czy wariant historyczny czy nowoczesny mostu powinien być uwzględniony w projekcie nowego mostu w Pile?
Wkrótce ogłosimy konsultacje w tym temacie. Dla mnie historia, ale chcemy poznać Wasze zdanie. Most poszerzymy o 2 m i wybudujemy na nim też nowoczesną ścieżkę rowerową.
Tak jak zapowiadałem wczoraj obnażyłem dzisiaj podczas konferencji prasowej brak wiedzy Krzysztofa Szewca – zastępcy prezydenta Piły, który podał publicznie kłamliwą informację, iż planujemy zamknięcie na koniec miesiąca mostu im. B.Krzywoustego i nie pracujemy nad realizacją mostu.
Przedstawiłem szczegółowe informację o tym, że nie tylko Krzysztof Szewc nie zna faktów, że nie wykazał najmniejszej inicjatywy, by zapoznać się z tematem, ale też wykazałem ile przez te kilka miesięcy ile zrealizowaliśmy zadań:
  • nowe ekspertyzy ze stycznia 2022,
  • realizacja podpisanej umowy z lutego b.r. na wykonanie projektu mostu (do listopada 2022 r.).
  • uzyskanie dopuszczenia użytkowania mostu na kolejne 3 lata.
Pomimo tego, że most jest w naszym władaniu dopiero od pół roku, to przez te kilka miesięcy zrobiliśmy więcej niż władze gminy przez 13 lat zarządzania przez nich mostem.
Co prawda dziennikarze (niestety zdaniem coraz większej liczby komentujących widzów „kronikarze” z TV ASTA ) w materiale telewizyjnym (filmowym), jak to często bywa więcej czasu poświęcili na poboczne wątki, niż istotę zagadnienia, ale taki to już ich „urok” -taka „jakość” skutkuje prawdopodobnie rezygnacją wielu dotychczasowych widzów ze śledzenia informacji w tym medium. Zresztą ten problem nie dotyczy jedynie tego medium.
Dlatego po raz kolejny uspokajam Was i gwarantuje, że nic złego z mostem się nie dzieje, a my dzisiaj skupiamy sie na wyborze końcowego wariantu do realizacji w projekcie, który ma być ukończony za 4 miesiące.