Widzisz dziurę w jezdni, złe oznakowanie drogi albo jego brak? Zareaguj!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile rozpoczęli akcję profilaktyczną pn. “Widzisz niedoskonałości na drodze? Reaguj!” Mundurowi zachęcają do reagowania na wszelkie nieprawidłowości i korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której można podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących na przykład na drodze. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostanie przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli – podkreśla podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policjanci w ramach tejże akcji spotykają się z uczestnikami ruchu drogowego, zwracajac ich uwage na fakt, iż np. niewłaściwa infrastruktura drogowa, zła organizacja ruchu, czy nieprawidłowe oznakowanie drogi mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Mogą być też przyczyną uszkodzeń samochodów, wypadków, a przede wszystkim stresu i dyskomfortu kierowcy i pasażerów.

Mundurowi przygotowali ulotki informujące o trwającej akcji profilaktycznej i jednocześnie zachęcają do reagowania na wszelkie napotkane nieprawidłowości.

Informacje dotyczące wszelkich utrudnień na drodze można zgłosić bezpośrednio za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, odwiedzając stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Pile

 http://www.pila.policja.gov.pl/