WIECZORNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY BYŁ DLA WSZYSTKCH!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Dzieci, młodzież i dorośli liczne wzięli udział w Wieczornym Mityngu Lekkoatletycznym, który w piątkowy wieczór odbył się na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.


Było to wydarzenie nie tylko sportowe, ale integracyjne, zachęcające wszystkich do aktywności fizycznej, bez względu na wiek i umiejętności. Wieczorny mityng już po raz drugi na odbudowanym stadionie przy wsparciu Powiatu Pilskiego zorganizowało Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego, które zadbało o udział znanych i utytułowanych polskich zawodników. Była zatem okazja, aby pobiec wspólne z Pawłem Czapiewskim, Marcinem Lewandowskm czy Janem Hurukiem.
Na wieczorny mityng przybył również Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, który ma duszę sportowca i jest wielkim fanem biegania. Przyznał, że „zawsze kibicuje sportowcom  i stara się wspierać inicjatywy, które nie tylko łączą pokolenia, ale też pokazują piękno sportu i wartości jakie ze sobą niesie”.

Imprezę rozpoczął bieg rekreacyjny na 400 m dla wszystkich. Był dobrą rozgrzewką dla zawodników, w tym dzieci i młodzieży. Pobiegli w nim także Eligiusz Komarowski starosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu.

– Zależy nam, aby popularyzować bieganie. To sport dla wszystkich, każdy może przyjść na nasz stadion i pobiegać dla zdrowia, amatorsko. Take wydarzenia pokazują, że biegacze to otwarta społeczność i nie chodzi tylko o sportowy wynik. Panuje świetna atmosfera, a kibice wspierają wszystkich – mów Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Oczywiście sportowych emocji w kolejnych biegach również nie zabrakło, a zawodnicy dali z siebie  wszystko.

Zwycięzcy poszczególnych biegów, którzy stanęli na podium:
Super Senior Cup: 1. Jarosław Pińkowski, 2. Damian Kaczmarek, 3. Sylwester Bazimierowski.
Bieg Brooksa (mężczyźni): 1. Norbert Zodrow, 2. Jakub Filipiak, 3. Mateusz Wawrzyniak.
Bieg Brooksa (kobiety): 1. Justyna Kurasz, 2. Ewelina Salwa, 3. Ewa Mączyńska.
400 m chłopcy: 1. Szymon Matynia, 2. Karol Baranowski, 3. Szymon Hryncewicz.
400 m dziewczęta: 1. Weronika Bogdańska, 2. Katarzyna Kaczmarek, 3. Hanna Wiland.
Sztafeta 4x400m: 1. Osiek nad Notecią, 2. 4. RUN mężczyźni, 3. PLKS Gwda Piła.

Starostwo Powiatowe w Pile