Wielkie wyróżnienie dla chodzieskiego artysty

Chodzież Kultura Wydarzenia

CHODZIEŻ. Alfred Aszkiełowicz otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii twórczość artystyczna w 2021 roku. Wniosek przygotowany przez samorząd powiatu spotkał się z akceptacją Zarządu Województwa i chodzieski artysta znalazł się w zaszczytnym gronie uhonorowanych.

Nagrody przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz w uznaniu całokształtu dorobku kulturalnego. Zarząd Województwa zgodził się, że działalność Alfreda Aszkiełowicza zasługuje na docenienie, m.in. przez wzgląd na niezwykłą wrażliwość artystyczną, aktywność zawodową, edukacyjną i medialną, realizację kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz udział w zbiorowych wydarzeniach.

Przypomnijmy, że chodzieski artysta zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową i malarstwem. Jest laureatem wojewódzkiej nagrody w dziedzinie twórczości i upowszechniania plastyki oraz ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych. Swoje prace eksponował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

  • https://www.powiat-chodzieski.pl/