Wielkopolski Klub Rodziny czas start!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W gminie Szydłowo zaczyna działać Wielkopolski Klub Rodziny. Jego siedziba znajduje się w Starej Łubiance, a inauguracyjne wydarzenie, które zaplanowano w ramach działalności Klubu, to „Survivalowa Przygoda Ojca z Dzieckiem”, która odbędzie się 12-13 sierpnia.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego powierzył zadanie własne Gminie Szydłowo związane z inspirowaniem i promowaniem nowych rozwiązań w zakresie pomocy społecznej polegające na wdrożeniu usługi społecznej wypracowanej w ramach projektu pt. „Dobry start – zapobieganie zagrożeniu wykluczeniem społecznym rodzin z małymi dziećmi poprzez zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych”.
– Dzięki dofinansowaniu uruchamiamy w naszej Gminie kolejną placówkę, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Klub zostanie zlokalizowany w ośrodku w Starej Łubiance, ale – z czasem – zostanie przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu, na co również zdobyliśmy środki zewnętrzne – informuje wójt Tobiasz Wiesiołek.
W ramach Wielkopolskiego Klubu Rodziny odbędą się zajęcia z logopedą (neurologopedą) oraz z psychologiem (grupowe oraz – w razie potrzeby – indywidualne). Zaplanowano zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i rodziców, a także warsztaty edukacyjne oraz warsztaty kulinarne międzypokoleniowe. Z innych atrakcji, warto wspomnieć, że powstanie Akademia Symfoniczna Malucha oraz Smart Club, czyli Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Rodziców.
– Wszystkie zajęcia są dedykowane rodzicom z dziećmi już od najmłodszych lat. W Akademii Symfonicznej Malucha, mogą uczestniczyć dzieci nawet do 1 roku życia. Zapraszamy również dziadków z wnukami – podkreśla Elżbieta Danielska – Konopacka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowie.
***
Jak już wspomnieliśmy, w dniach 12-13 sierpnia, odbędzie się „Survivalowa Przygoda Ojca z Dzieckiem” w ramach której będzie można nauczyć się rozpalania ognia oraz budowy schronienia (rozbijanie trapów i hamaków). Zaplanowano konkursy wiedzy survivalowej z nagrodami, gry terenowe, a także budowę mostu linowego.
Wymienione wyżej zajęcia dostępne są dla wszystkich mieszańców gminy Szydłowo i trwać będą do grudnia 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już dzisiaj, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu – tel. 67 211 55 01 lub 660 714898, tamas.k@gopsszydlowo.pl.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

szydlowo.pl