PIŁA. 28. Półmaraton PHILIPS Piła startuje 2 września! Od 12 lat na medalach tej sportowej imprezy pojawiają się wizerunki czołowych polskich maratończyków. W tym roku będzie to Wiesław Perszke.
–Od 2006 roku umieszczamy na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Pierwszym zawodnikiem na naszym medalu był Zdzisław Bogusz. W 2007 – Edward Stawiarz, w kolejnych latach na medalu pilskiego półmaratonu zaistnieli: Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarzyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014), Wanda Panfil (2015) i Jan Huruk (2016). W ubiegłym roku na medalu pojawił się wizerunek Leszka Bebło ? uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie i Atlancie. W tegorocznym półmaratonie na medalu zagości sylwetka kolejnego maratończyka. Będzie to Wiesław Perszke ? mówi Henryk Paskal, Dyrektor Międzynarodowego Półmaratonu w Pile.
Wiesław Perszke jest mistrzem Polski w maratonie w 1998 roku i wielokrotnym reprezentantem Polski w biegach długodystansowych. Startował w biegach maratońskich w Berlinie, Bostonie, Londynie, Barcelonie, Otsu, Fukuoka, Tokio, Lake Kawaguchi, Hiroshima i wielu innych biegów. Na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zajął 21 miejsce w biegu maratońskim. Jest trzykrotnym zwycięzcą maratonu Lake Kawaguchi w Japonii. Reprezentował barwy klubu ?Zawisza? Bydgoszcz. Jego rekord życiowy w maratonie to 2:11:15. Ten wynik zapewnił mu drugie miejsce w Otsu w 1993 roku.
–Uczestnicy pilskiego półmaratonu będą mieli okazję spotkać się z panem Wiesławem Perszke, otrzymać jego autograf, zrobić wspólną fotografię i zamienić z nim kilka słów – kontynuuje Henryk Paskal.
Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal w swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 28. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Taki medal już się nie powtórzy!
-Każdego roku na naszym medalu będzie wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Jest to unikalna kolekcja medali w historii polskiej lekkiej atletyki ? puentuje Henryk Paskal.
Strona internetowa półmaratonu w Pile: www.pila.halfmarathon.pl
Adres e-mail: info@pila.halfmarathon.pl
(WM)