Wiesław Perszke na medalu!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. 28. Półmaraton PHILIPS Piła startuje 2 września! Od 12 lat  na medalach tej sportowej imprezy pojawiają się wizerunki czołowych polskich maratończyków. W tym roku będzie to Wiesław Perszke.

Od 2006 roku umieszczamy na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Pierwszym zawodnikiem na naszym medalu był Zdzisław Bogusz. W 2007 –  Edward Stawiarz, w kolejnych latach na medalu  pilskiego półmaratonu zaistnieli: Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarzyński  (2012),  Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014), Wanda Panfil (2015)  i Jan Huruk  (2016).  W ubiegłym roku na medalu pojawił się wizerunek Leszka Bebło ? uczestnika Igrzysk Olimpijskich  w Barcelonie i Atlancie. W tegorocznym półmaratonie na medalu zagości sylwetka kolejnego maratończyka. Będzie to Wiesław Perszke ? mówi Henryk Paskal, Dyrektor Międzynarodowego Półmaratonu w Pile.

Wiesław Perszke jest mistrzem Polski w maratonie w 1998 roku i wielokrotnym reprezentantem Polski w biegach długodystansowych.  Startował w biegach maratońskich w Berlinie, Bostonie, Londynie, Barcelonie, Otsu,  Fukuoka, Tokio, Lake Kawaguchi, Hiroshima i wielu innych biegów. Na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zajął  21 miejsce w biegu maratońskim. Jest trzykrotnym zwycięzcą maratonu Lake Kawaguchi w Japonii. Reprezentował barwy klubu ?Zawisza? Bydgoszcz.  Jego rekord życiowy w maratonie to 2:11:15. Ten wynik zapewnił mu drugie miejsce w Otsu w 1993 roku.

Uczestnicy pilskiego półmaratonu będą mieli okazję spotkać się  z panem Wiesławem Perszke, otrzymać jego autograf,  zrobić wspólną fotografię i zamienić z nim kilka słów – kontynuuje Henryk Paskal.

Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal w swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 28. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Taki medal już się nie powtórzy!

-Każdego roku na naszym medalu będzie wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Jest to unikalna kolekcja medali w historii polskiej lekkiej atletyki ? puentuje Henryk Paskal.

Strona internetowa półmaratonu w Pile:  www.pila.halfmarathon.pl

Adres e-mail: info@pila.halfmarathon.pl

(WM)