Wiesz jak prawidłowo wykonać KORYTARZ ŻYCIA?

Najnowsze Wydarzenia Złotów
Korytarz ratunkowy to umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego ale także dla służb autostradowych, a nawet lawet i pozostałych służb, których zadaniem jest niesienie pomocy poszkodowanym, a następnie uprzątnięcie miejsca wypadku i jak najszybsze udrożnienie ruchu.

Apelujemy do wszystkich kierowców, o to abyśmy wszyscy wspólnie dowiedzieli się czym tak naprawdę jest korytarz życia i zaczęli go bezwzględnie stosować!!!

Korek może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin! Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, że zapamiętamy jedną zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna wielu państwach świata – KORYTARZ ŻYCIA! Gdy już stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej Straży Pożarnej, Policji, czy karetki pogotowia – zjedź do swojej krawędzi drogi, zrób służbom ratunkowym miejsce oni nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia!

Na drogach ekspresowych, autostradach czy w godzinach szczytu w dużych miastach dochodzi do wielu wypadków, a co Ty możesz zrobić, aby pomóc i stać się po części bohaterem?

Wystarczy, że włączysz myślenie i zastosujesz korytarz życia!

Plakat promujący prawidłowe zachowanie kierowców na drodze w przypadku zdarzeń, które wymagają działania służb ratunkowych. Przedstawia sposób tworzenia korytarza życia.

Przypomnijmy jeszcze raz! To właśnie Ty możesz uratować komuś, życie, widząc jak droga się korkuje i słysząc sygnały służb ratunkowych zjedź na bok swojego pasa. Dla Ciebie nie ma przecież różnicy, czy stoisz na środku pasa, czy na jego boku, ale gdy tworzysz korytarz życia, pozwalasz np. zmniejszyć czas przejazdu służb niosących pomoc, z kilku minut do kilkunastu sekund.

KPP Złotów