Wizyta Leszka Millera w Trzciance

Najnowsze Polityka Trzcianka Wydarzenia
W ostatnich dniach Trzcianka gościła Leszka Millera, byłego Premiera RP i obecnego Posła w Europarlamencie. W Centrum Integracji Społecznej odbyło się spotkanie autorskie z europosłem Leszkiem Millerem, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Mieszkańcy Trzcianki mieli możliwość spotkać się z byłym premierem, poznać historyczne wydarzenia zza kulis oraz wymienić się opiniami.
Leszek Miller odwiedził Bibliotekę Publiczną, Muzeum Ziemi Nadnoteckiej oraz Urząd Miejski, gdzie spotkał się z Krzysztofem W. Jaworskim burmistrzem Trzcianki oraz kadrą kierowniczą. Ostatnim punktem w planie wizyty były odwiedziny Centralnego
Punktu Zbiórki Darów, w którym wolontariusze wraz z pracownikami BPiCK wydają najpotrzebniejsze artykuły uchodźcom, gdzie były premier przekazał dary dla potrzebujących.
Swój pobyt w Trzciance Leszek Miller podsumował zdaniem „Hasło promujące Trzciankę brzmi “Trudno wymówić, łatwo polubić” – uważam, że idealnie oddaje ducha miasta.”.
Nagranie ze spotkania autorskiego z Leszkiem Millerem można obejrzeć:
  • Natalia Bakinowska
    Urząd Miejski Trzcianki
    Referat Promocji, Kultury i Sportu.