Włamywacz w rękach mundurowych

Czarnków Interwencje Wydarzenia

Trzy zarzuty usłyszał 28-latek zatrzymany przez kryminalnych z czarnkowskiej komendy. Funkcjonariusze udowodnili mu, że to on stoi za włamaniami do pomieszczeń gospodarczych na terenie Czarnkowa. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

4 lutego br. kryminalni z czarnkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego na terenie Czarnkowa. Z policyjnych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca po sforsowaniu drzwi do garażu przedostał się do środka, a następnie ukradł elektronarzędzia. Pokrzywdzony wycenił straty na 700 złotych.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do szukania włamywacza. Wczoraj podejrzany wpadł w ich ręce. 28-letni mieszkaniec Czarnkowa był zaskoczony ,,niezapowiedzianą” wizytą mundurowych. Zaraz po zatrzymaniu trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzuty, a skradzione przez niego łupy wróciły do właściciela. Mężczyzna jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa. Ma na swoim koncie kilka kradzieży sklepowych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 28-latek tej samej nocy dwukrotnie włamywał się do pobliskich pomieszczeń gospodarczych. Niestety miał pecha, bo w jednym z garaży było pusto, a w drugim przechowywane rzeczy jak sam wyjaśnił, nie zainteresowały go. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

  • źródło: KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra