Włamywacz w rękach policjantów z Białośliwia

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali sprawcę trzech włamań do pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna przywłaszczył sobie alkohol, żywność, piłę spalinową oraz metalowe elementy przeznaczone do złomowania.

W poniedziałek, 5 lipca funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu otrzymali informację o włamaniu do piwnicy. Złodziej zabrał alkohol i przechowywaną w słoikach żywność.

-Policjanci niezwłocznie podjęli czynności, które pozwoliły jeszcze tego samego dnia zatrzymać włamywacza. To 44-letni mieszkaniec gminy Białośliwie. Policjanci udowodnili, że nie było to jedyne włamanie na koncie mężczyzny. Podczas przeszukania odnaleźli również piłę spalinową, którą złodziej zabrał włamując się do innego pomieszczenia gospodarczego kilka tygodni wcześniej. Ponadto pod koniec czerwca bieżącego roku mężczyzna udał się do okolicznej miejscowości, gdzie dokonał kolejnego włamania – przywłaszczył sobie miedziane i aluminiowe elementy, które następnie spieniężył w punkcie skupu złomu. Łączna wartość wszystkich skradzionych przedmiotów wyniosła blisko 2 tysiące złotych ? informuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji.

44-letni mieszkaniec gminy Białośliwie odpowie przed sądem za dokonanie trzech kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

(Red.)
Fot. KPP Piła