Wójtowie z najwyższym wyróżnieniem

Najnowsze Polityka Wydarzenia Złotów

ZAKRZEWO. Byli wójtowie gminy Zakrzewo ? Jerzy Podlewski oraz Henryk Dobrosielski ? zostali odznaczeni odznaką honorową ?Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego?.

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Zakrzewo, zwołanej z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego, miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która zapisze się w historii gminy. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski, w imieniu władz województwa i kapituły wręczył byłym wójtom gminy Zakrzewo ? Jerzemu Podlewskiemu i Henrykowi Dobrosielskiemu oznaki honorowe ?Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego?.

Inicjatorem i wnioskodawcą nadania odznaczeń dla byłych włodarzy był obecny wójt, Marek Buława.  Praca obu odznaczonych wymiernie przyczyniła się do rozwoju gminy i poprawy jakości życia mieszkańców. Obaj wójtowie byli sprawnymi menedżerami i dobrymi gospodarzami,  o czym może świadczyć stan finansów gminy, jak również ilość zrealizowanych inicjatyw i wzrastający poziom życia w gminie.

Rozwój ten miał wielowymiarowy charakter i dotyczył nie tylko inwestycji infrastrukturalnych, ale i gospodarki, kultury czy narodzin nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego ? przez dziesięciolecia obaj wójtowie zbudowali gminę, w której obecnie żyjemy.

Odznaka  ?Za zasługi dla województwa wielkopolskiego? to zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, jak również instytucjom czy organizacjom, które  poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa wielkopolskiego i jest to najważniejsze odznaczenie samorządowe.

 (zakrzewo.org.pl)