Wpadł z narkotykami, bo… jechał bez świateł

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. 29-letni mieszkaniec gm. Trzcianka odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, ponieważ jechał bez świateł. Mundurowi znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował autem pod wpływem nielegalnych środków, usłyszy zarzut również za to przestępstwo.

W niedzielny, świąteczny poranek w Czarnkowie na ulicy Ogrodowej policjanci czarnkowskiej ,,drogówki? zatrzymali do kontroli osobowe audi, które nie miało włączonych świateł. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec gminy Trzcianka.

?W trakcie legitymowania mężczyzna był wyjątkowo pobudzony, mówił chaotycznie, a także miał zwężone źrenice. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, w związku z czym postanowili zbadać go na zawartość narkotyków. Użycie testera wykazało, że miał w organizmie amfetaminę. Od 29-latka pobrano też krew do badań laboratoryjnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Podczas przeszukania jego samochodu i odzieży, funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością kilku porcji amfetaminy ? informuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

Właściciel nielegalnych środków został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. 

?Jeśli potwierdzi się, że mężczyzna kierował autem pod wpływem amfetaminy, odpowie on również i za to przestępstwo. A grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności ? dodaje Górzna-Kustra.

(Red.)
Fot. ilustracyjne