WRACA MEMORIAŁ WIESŁAWA RUTKOWSKIEGO!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Piła. Sezon ligowy naszej drużyny dobiegł końca. Enea Polonia Piła walczyła do ostatniego meczu, jednak w tym sezonie Polonii zabraknie w fazie play-off. Nie oznacza to jednak końca sezonu żużlowego!

Działacze Enea Polonii Piła już podczas rozmów po meczu z Texom Stalą Rzeszów zapowiadali, że na Asta Arenie zorganizowany będzie ciekawy turniej. Do Piły wraca Memoriał Wiesława Rutkowskiego! Zawodnika miejscowego klubu, uczestnika finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rybniku w 1960 roku,  który przez wiele lat był tym, który na stadion przy Bydgoskiej ściągał kibiców czarnego sportu w Pile.

Memoriał organizowany 16 września 2023 roku to trzecia odsłona turnieju upamiętniająca zawodnika, który odszedł od nas w 2012 roku. Pierwszy memoriał odbył się kilka miesięcy po śmierci Wiesława Rutkowskiego. Wówczas w zawodach indywidualnych wygrał Damian Baliński, przed Patrykiem Dolnym i Łukaszem Jankowskim. Siedem lat później najlepszym okazał się Roman Lachbaum, przed Jonasem Jeppesenem i Danielem Kaczmarkiem. W tamtych zawodach startował również Adrian Cyfer, który po wykluczeniu w biegu finałowym zajął czwarte miejsce.

Memoriał Wiesława Rutkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Piły rozegrany zostanie w formule czwórmeczu według zasad znanych kibicom z Drużynowego Pucharu Świata. W każdym biegu wystąpi po jednym reprezentancie każdej z drużyn. Po 16 rozegranych wyścigach podsumowane zostaną punkty poszczególnych drużyn i zawodników i na tej podstawie nastąpią nominacje do kolejnych czterech biegów nominowanych. Zawody zwycięży drużyna z największą ilością punktów.

Nie tylko formuła Memoriału Wiesława Rutkowskiego będzie interesująca. Na Asta Arenę kibiców powinny przyciągnąć również nazwiska zawodników. Zgodnie z zapowiedziami, w każdej drużynie ma znaleźć się zawodnik reprezentujący klub ekstraligowy, klub pierwszej ligi, zawodnik Enea Polonii Piła oraz junior.

Do tej pory ujawnione zostały nazwiska zawodników, którzy bardzo dobrze kojarzą się pilskiej publiczności. W memoriale wystąpią między innymi – Szymon Woźniak, Wadim Tarasenko, Jonas Jeppesen, Norbert Kościuch, Adrian Cyfer, Jonas Knudsen, Bartosz Głogowski.

W zestawieniu turnieju znaleźli się zawodnicy, którzy nie tylko w minionym sezonie reprezentowali barwy Polonii Piła, ale również tacy, którzy plastron w żółto-czerwono-zielonych barwach nosili na piersiach kilka sezonów temu. Fani Polonii pamiętają zapewne szaleńcze ataki po zewnętrznej Norberta Kościucha, świetne wyjścia spod taśmy Wadima Tarasenko, czy nieustępliwość i wolę walki Jonasa Jeppesena. Liczymy, że trzeci Memoriał Wiesława Rutkowskiego będzie szansą na powrót wspomnień oraz okazją do obejrzenia wspaniałych zawodów.

W dniu wydarzenia przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek jak i aktywności poza torowych. O wszystkich dodatkowych atrakcjach będziemy informować.

Na trzeci Memoriał Wiesława Rutkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Piły zapraszamy w sobotę 16 września o godzinie 14:00. Na kibiców czekać będą jak zwykle emocje sportowe oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Bilety dostępne online na > aBilet.pl <

BILETY:
Normalny – 30,00 zł
Ulgowy – 15,00 zł (dzieci i młodzież od 7 roku życia ucząca się w szkołach podstawowych, średnich – liceach, technikach,  studenci do 25 roku życia, renciści, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z 1 opiekunem – każda z osób kupuje bilet ulgowy, seniorzy powyżej 65 roku życia za okazaniem dokumentu tożsamości)
VIP – 150,00 zł (wjazd samochodem na teren stadionu, catering w strefie VIP, program zawodów)

BILETY NA SEKTOR NUMEROWANY „I” – RODZINNY:
Normalny – 40,00 zł
Ulgowy – 25,00 zł

Enea Polonia Piła