WSPÓLNE DZIAŁANIA CHODZIESKIEJ POLICJI, BANKÓW ORAZ MŁODZIEŻY KLAS MUNDUROWYCH

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu chodziescy policjanci zaplanowali działania profilaktyczne pod kątem oszustw. Do współpracy w przedsięwzięciu zaprosili banki i ich oddziały oraz młodzież z Zespołu Prywatnych Szkół w Chodzieży.

W związku z tym, że oszuści nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar, wymyślając przeróżne legendy, by wyłudzić pieniądze, chodzieska Policja postanowiła przeprowadzić akcję profilaktyczną, by zminimalizować ryzyko stania się ofiarą przestępców. W tym celu nawiązała współpracę z bankami i ich oddziałami na terenie naszego powiatu, a następnie zaprosiła do włączenia się do akcji młodzież klas o profilu policyjno-wojskowym z Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży przy ul. Mickiewicza.

18 kwietnia profilaktyk policyjny oraz dzielnicowi ustawili się wraz z młodzieżą klas mundurowych pod bankami i ich oddziałami, by wręczać ulotki profilaktyczne dotyczące działania oszustów, ale także wskazujące na właściwe postępowanie, które uchroni nas przed najgorszym. Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy mieszkańców na temat działania oszustów, by wyrobić w nich prawidłowy mechanizm zachowań w przypadku „ataku” ze strony przestępców.

Dla części młodzieży, która planuje wstąpić w szeregi Policji, była to okazja do wdrożenia wiedzy, jaką uzyskują w procesie kształcenia, ponadto do „przełamania się” i rozmawiania w mieszkańcami na temat działania oszustów, a także wysłuchania spostrzeżeń społeczności lokalnej w tym zakresie oraz ich doświadczeń. Uczniowie po zakończeniu akcji oświadczyli, że z przyjemnością pomogą nam w kolejnych akcjach profilaktycznych.