Wspólnie posprzątajmy Ceglaną

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Uzbrojeni w worki, rękawiczki, grabie, łopaty i chwytaki do śmieci członkowie Klubu Dobrego Klimatu wraz z przyjaciółmi po raz kolejny posprzątają Piłę. Tym razem 26 czerwca zaopiekują się parkiem przy Ceglanej.

To już trzecia w tym sezonie akcja z cyklu ?Wspólnie posprzątajmy Piłę?. Tylko w tym roku społecznikom z KDK, mieszkańcom i sympatykom udało się zebrać ponad 4 tony odpadów. Społecznicy uporządkowali już tereny nad Gwdą i przy skateplazie.

– Tym razem również liczymy na zaangażowanie mieszkańców Piły, szczególnie osiedli mieszczących się w okolicy parku przy Ceglanej. Serdecznie zapraszamy, zapewniamy worki, rękawiczki, narzędzia ogrodnicze i wodę – zachęca dyrektor generalny Altvater Piła, inicjator powstania Klubu Dobrego Klimatu, Tomasz Bielański. – Takie akcje naprawdę mają sens. Obserwujemy bowiem, że trudniej jest wyrzucić butelkę w zadbanym miejscu, więc posprzątane przez nas tereny pozostają takie na dłużej.

Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 czerwca, o godz. 14.00. Zbiórka w okolicy siłowni zewnętrznej, od strony skrzyżowania ulic Reymonta i Bogusławskiego.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

Altvater Piła