WYBÓR DROGI ZAWODOWEJ? PODPOWIADALIŚMY MATURZYSTOM !

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Przed tegorocznymi maturzystami nie tylko emocje związane z egzaminem dojrzałości ale i być może pojawiają się dylematy co dalej? Policjanci z wałeckiej komendy doradzali w wyborze drogi zawodowej.

Każdy młody człowiek na pewnym etapie życia musi podjąć ważną decyzję dotyczącą dalszej edukacji, wyboru zawodu. Łączenie pasji z zawodem to prosta droga do osiągnięcia satysfakcji. Praca, która jest jednocześnie pasją, może być spełnieniem marzeń i przyczynić się do wzrostu efektywności z wykonywanych obowiązków.

Podczas spotkania z uczniami klasy maturalnej Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu policjanci zaprezentowali swój zawód opowiadając nie tylko o pracy policjanta ale i przedstawili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego – krok po kroku od momentu złożenia wymaganych dokumentów po rozpoczęcie prawdziwej służby. Abiturienci zapoznali się także z policyjnymi czasopismami, zdjęciami oraz obejrzeli film przygotowany przez wałeckich policjantów przedstawiający codzienną służbą ale nie tylko.

My służyliśmy pomocną podpowiedzią, decyzję muszą podjąć sami.

KPP Wałcz