Wyjazdowe zawody strzeleckie w Chodzieży i jubileusz LOK Debrzno

Chodzież Najnowsze Sport Wydarzenia

CHODZIEŻ. W sobotę, 24 lipca na strzelnicy Hubertus w Chodzieży odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie „Wakacjada Drewniana” Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Wydarzenie było nie tylko okazją do kolejnego w tym sezonie współzawodnictwa sportowego, ale też do uczczenia jubileuszu powstania zaprzyjaźnionego Koła Ligi Obrony Kraju w Debrznie.

Na chodzieskim obiekcie spotkało się łącznie 50 sympatyków strzelectwa (w tym dzieci i młodzież). Wzięli oni udział w łącznie 12 konkurencjach kulowych broni krótkiej, długiej i strzelby gładkolufowej.

Na szczególną uwagę zasługuje konieczność aż sześciokrotnego „dostrzeliwania” (dogrywki) w rywalizacji o 2 miejsce w konkurencji 2 Gun Dzieci do lat 15. Świadczy to niewątpliwie o wzrastającym poziomie wyszkolenia naszych najmłodszych zawodników i dość wyrównanym grupowym stadium ich umiejętności.

Jak zwykle najlepsi klasyfikacyjnie zawodnicy – zostali wyróżnieni indywidualnie medalami, pucharami i dyplomami. Niezmiennie też zawody NSS okraszone były szeroką gamą świetnego cateringu, dzięki Pani Joannie z córką Mają z Gajewa oraz firmie cukierniczo-piekarniczej Sendal w Lubaszu.

Ponadto zawody powiązane były z obchodami 5 rocznicy powołania Koła LOK w Debrznie (powiat człuchowski w województwie pomorskim), regularnie współpracującego z NSS na kierunku promocji sportu strzeleckiego. Członkowie Koła, posiadający licencje zawodnicze PZSS dzięki równoległemu członkostwu w nadnoteckim stowarzyszeniu – również licznie stanęli do współzawodnictwa.

Nina Kaczmarek w konkurencji 2 Gun Dzieci – broń bocznego zapłonu

Warto też zaznaczyć, iż NSS tradycyjnie zostało zaproszone przez zaprzyjaźnioną brać LOK do udziału w tegorocznych obchodach Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia o godz. 16:50 pod Miejskimi Murami Obronnymi miasta Debrzna odbędzie się impreza „Godzina W” o tematyce powstańczej, rekonstrukcyjnej i artystycznej, w ramach której NSS zapewni ekspozycję wystawy broni historycznej, a żołnierze Batalionu Ewakuacji Sprzętu z Jednostki Wojskowej w Czarnem, pojawią się z ciężkim kołowym pojazdem ewakuacji i ratownictwa technicznego tzw. HARDUNEM.

Tegoroczne uroczystości finansowane są przez Urząd Miejski Debrzno, Program „Działaj Lokalnie” oraz Lokalną Grupę Działania-Naszyjnik Północy w ramach projektu “Lubimy się uczyć”. Informacje o wydarzeniu będą dostępne na profilu społecznościowym LOK.

Natomiast kolejne spotkanie strzeleckie NSS – 11 września również w Chodzieży w ramach „Zawodów Wrześniowych i ABC Dynamiki” (o ewentualnej zmianie lokalizacji, jeśli taka nastąpi – organizatorzy poinformują na facebookowym profilu NSS, wraz z udostępnieniem regulaminu zawodów).

Paweł Garstka
Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie