Wylicytuj piękny pejzaż i wesprzyj Mariusza!

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Licytujemy obraz Barbary Pierzgalskiej-Grams dla dziennikarza Mariusza Markowskiego, który w wyniku wypadku stracił stopę. Ten przepiękny pejzaż może być Twój!
Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, Starostwo Powiatowe w Pile oraz artystka Barbara Pierzgalska-Grams włączają się do akcji pomocy redaktorowi Mariuszowi Markowskiemu.
Na profilu Facebookowym BWA i UP trwa licytacja pięknego pejzażu autorstwa artystki Barbary Pierzgalskiej-Grams. Obraz nosi tytuł „Z drogi Hercowo”, powstał w 2019 roku, ma wymiary 60 cm x 60 cm, technika: akryl.
Dochód z aukcji przekazany zostanie na rehabilitację dziennikarza i zakup dla niego profesjonalnej protezy.
Cena wywoławcza 300 złotych! Obraz można licytować do niedzieli, 6 października, do godz. 24.00.
Zachęcamy do licytowania!
UWAGA! Aukcja prowadzona będzie wyłącznie pod tym wpisem – jeśli znajdziesz udostępniony post na innej stronie niż BWAiUP w Pile i będziesz chciał wziąć udział w aukcji, znajdź licytację na naszej stronie: profil na FB/ Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Pod uwagę bierzemy wyłącznie licytacje odbywające się na naszym profilu, czyli wpisane pod postem na profilu BWA.
Ważne: Zwycięzca licytacji poproszony zostanie o osobisty odbiór obrazu Barbary Pierzgalskiej-Grams w naszej Galerii (Piła, ul. Okrzei 9/2) i dokonanie wpłaconej kwoty gotówką.
Zrób coś jeszcze: skopiuj link do tej licytacji (poniżej) i prześlij go znajomym!
***
Mariusz Markowski uległ niedawno wypadkowi, w wyniku którego stracił stopę. Trwają akcje charytatywne, których celem jest zebranie środków na specjalistyczną protezę i rehabilitację Mariusza.
Mariusza Markowskiego zna prawie każdy miłośnik sportu w Pile i w okolicach – to właśnie Mario jest od lat kojarzony z relacjami sportowymi, które możemy czytać w Tygodniku Nowym. Jakiś czas temu zdarzył się wypadek, w wyniku którego Mariuszowi amputowano stopę.
Mariusz od kilku lat wspierał, ze swoim Stowarzyszeniem Dajmy Szansę Naszym, osoby niepełnosprawne; najbardziej szczyci się otrzymaniem tytułu Honorowego Przyjaciela Zespołu Szkół Specjalnych w Rzadkowie.
Barbara Pierzgalska-Grams to artystka mieszkająca w gminie Trzcianka, związana z pilską Galerią BWA. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie uzyskała dyplom w 1969 roku. Zajmuje się tkaniną unikatową, rysunkiem, malarstwem, projektowaniem wnętrz, tkanin przemysłowych i projektowaniem odzieży unikatowej. Wzięła udział w wielu wystawach zagranicznych i krajowych, m.in. w Niemczech, Francji, Chorwacji, Serbii, Holandii. Prace artystki znajdują się w muzeach polskich oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
(BWAiUP Piła)