Wylicytuj podróż jachtem z prezydentem Piły

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 13 stycznia odbędzie się kolejny ?27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych  prezydent Piotr Głowski bierze aktywny udział w wielkoorkiestrowym koncercie Jurka Owsiaka i już wystawił na licytację ciekawą propozycję. Podobnie jak przed rokiem jest to “Niezwykła wyprawa morska z Prezydentem Miasta Piły”.

Licytacja potrwa do 18 stycznia br. za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro. Cena wywoławcza – 500 zł.

 -Nie o pieniądze tu chodzi, ale będzie miło jeśli ta kwota będzie w miarę wysoka.  Liczymy zwłaszcza na aktywność tych,  którzy przegrali w poprzedniej edycji – zachęcał podczas konferencji prasowej prezydent Głowski.

Tym razem morska wyprawa potrwa trzy dni.

Zaprosimy zwycięzców do Sopotu, do Grand Hotelu, który położony jest przy samej plaży – kontynuował Głowski. -O świcie można będzie wyjść z kubkiem kawy na plażę. Potem do molo podpłynie  chyba jeden z najładniejszych jachtów płwajacych po Bałtyku: Ladies & Gentelmen, bardzo luksusowa wersja,  którym zawiniemy na początek do Gdańska. Tam przewidujemy zwiedzanie portu i starówki z wody.  Będzie też możliwość zobaczenia wraków okrętów wojennych niedaleko Juraty. Potem niemalże odwiedzimy prezydenta RP. W międzyczasie odbędzie się nauka żeglowania i śpiewania szant. Po południu przypłyniemy do Helu. Tutaj  można będzie odwiedzić zaprzyjażnioną fokę, czy pójść na koniec Polski. Oczywiście będzie też spotkanie w tawernie i nocleg na jachcie. Powrót do Sopotu w niedzielę. 

Dotychczas włodarz oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. Aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Dzięki projektom pn. ?Zatrudnij Prezydenta? i Wielka morska wyprawa z Prezydentem Miasta Piły na konto WOŚP trafiło już  34 770 złotych.

Zobacz, jak dzień w Sopocie i na Helu spędzili zwycięzcy ubiegłorocznej aukcji, która zasiliła konto WOŚP kwotą 10 tysięcy złotych.

 

 

W konferencji uczestniczył również Krzysztof Trawiński ze Stowarzyszenia Nurków Niepłnosorawnych “Krok po kroku” HSA. Przyszedł ze specjalną, kulturalną ofertą.

Chciałbym zaprosić na spektakl z udziałem znanych aktorów, którzy są zaprzyjażnieni z naszym miastem i stowarzyszeniem. To  Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. Wystapią w komedii “Pomoc sąsiedzka”, która  – o czym jestem przekonany – rozbawi każde pokolenie. 

Ten spektakl to nasz wspólny – miasta i stowarzyszenia – prezent dla babć i dziadków, których już dzisiaj serdecznie zapraszamy do  Teatru Miejskiego. Do 14 stycznia w kasie RCK czekają na nich bezpłatne wejściówki,  ale warunek jest jeden: żeby tak było, muszą się tym zająć ich wnukowie – dodaje Piotr Głowski.

 (Red.)