WYŁUDZIŁ 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH METODĄ NA KURIERA

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, którego dopuścił się 35-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna wysyłając fałszywą wiadomość wypłacił z konta pokrzywdzonego 5 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzut oszustwa.

Zgłoszenie oszustwa jednego z naszych mieszkańców wpłynęło pod koniec ubiegłego roku. Polegało na otrzymaniu fałszywej wiadomości SMS, w której nadawca podszywał się za firmę „Inpost” i poinformował o niedopłacie za przesyłkę w wysokości kilku złotych. W treści zawarty był również link do fałszywej strony internetowej. Pokrzywdzony chcąc jak najszybciej uregulować należność postępował zgodnie z poleceniami. W konsekwencji stracił z konta bankowego kwotę 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze powołani do zwalczania cyberprzestępczości pracują nad tą sprawą od kilku miesięcy. Na początku czerwca ustalili personalia sprawcy i zatrzymali mężczyznę na terenie Wrocławia. Okazał się nim 35-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora sprawca został objęty dozorem policyjnym. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła