WYPADEK ŚMIERTELNY POD BUDZYNIEM

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia
24 lutego 2023 roku o godzinie 16:25 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR
o wypadku drogowym na drodze powiatowej nr 1488 w miejscowości Budzyń ( trasa Budzyń – Wyszyny) – samochód osobowy wpadł do rowu w wyniku czego w pojeździe pozostaje poszkodowana jedna osoba.
Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku jeden samochód osobowy znajduje się na drodze (po dachowaniu) – jedna osoba jest poszkodowana – nieprzytomna bez funkcji życiowych.
Droga powiatowa jest całkowicie zablokowana.
Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , ewakuacji poszkodowanego z uszkodzonego pojazdu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu: resuscytacja krążeniowo – oddechowa.
Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego , który przejął resuscytację krążeniowo – oddechową. Po kilkudziesięciu minutach decyzją KMDR (Kierujący Medycznymi Działaniami Ratowniczego) przerwano dalsze czynności medyczne – stwierdzono zgon poszkodowanego.
Droga powiatowa nr 1488 na czas działań była zablokowana – Policja zorganizowała odjazd. W działaniach trwających cztery i pół godziny brały udział 6 zastępów straży pożarnej w sile 19 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pomoc drogowa.
Leszek Naranowicz.