Z każdej zgłoszonej szkoły wygrał jeden uczeń…

Edukacja Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
W Urzędzie Miejskim Trzcianki, Krzysztof W. Jaworski wręczył nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Aktywni dla klimatu – Aktywna podróż do szkoły”.
Konkurs trwał od 16 maja do 15 czerwca 2022 r. i polegał na aktywnych podróżach do szkoły pojazdami drogowymi napędzanymi siłą mięśni, czyli rowerem, na rolkach, deskorolce czy hulajnogą. Rejestracja aktywności uczniów była odnotowywana w dzienniku rowerowym przez szkolnego koordynatora konkursu, poprzez postanowienie pieczątki w odpowiedniej rubryce. O kolejności w konkursie decydowała liczba zebranych pieczątek.
Z każdej zgłoszonej szkoły wygrał jeden uczeń, który otrzymał główną nagrodę, którą jest plecak solarny z panelem fotowoltaicznym, pozwalający na ładowanie sprzętu elektronicznego. Uczniowie, którzy w szkołach uplasowali się na drugim i trzecim miejscu otrzymali pakiety gadżetów rowerowych. Ze względu na dużą frekwencję i zaangażowanie uczniów, rozdano aż 45 pakietów.
Tegorocznymi zwycięzcami konkursu „Aktywni dla klimatu – Aktywna podróż do szkoły” zostali:
🚴‍♂️ Iga Bytyń ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance
🚴‍♂️ Aleksander Kosowski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance
🚴‍♂️ Marysia Jaworska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance
🚴‍♂️ Aleksander Ratajczak z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
🚴‍♂️ Karina Sokołowska ze Szkoły Podstawowej w Białej
🚴‍♂️ Oskar Kasperek ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy
🚴‍♂️ Stanisław Białostocki ze Szkoły Podstawowej w Przyłękach
🚴‍♂️ Patrycja Strzelecka ze Szkoły Podstawowej w Rychliku
🚴‍♂️ Aleksander Olczak ze Szkoły Podstawowej w Siedlisku
Podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat wagi decyzji dotyczących sposobu przemieszczania się w kontekście ochrony klimatu jest bardzo istotne. Dostrzegając jednak aktywność fizyczną uczniów i ich zaangażowanie w tegoroczną edycję konkursu, cieszymy się, że Trzcianecka młodzież interesuje się ochroną klimatu i tak aktywnie bierze udział w inicjatywach proekologicznych i prosportowych.
Dziękujemy za udział w akcji 😄
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku równe chętnie będziecie rowerem dojeżdżać do szkoły 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️