Z placu budowy hali sportowej przy Pola

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Mimo zimy, cały czas trwają prace wykończeniowe przy budowie hali sportowej przy Pola w Pile, obecnie zwłaszcza wewnątrz budynku. 

Budowa hali to jedna z najważniejszych inwestycja Powiatu Pilskiego. Obecne prace zmierzają ku końcowi. Przypomnijmy, że koszt jej budowy to ponad 15 mln zł. Obecny Zarząd Powiatu w Pile dzięki wsparciu pilskich posłów – Marty Kubiak, Krzysztofa Czarneckiego, Grzegorza Piechowiaka i Marcina Porzucka pozyskał na tę inwestycję 6 mln zł z Ministerstwo Sportu, a hala została wpisana do inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Będzie ona służyć wszystkim mieszkańcom powiatu, ale przede wszystkim uczniom Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile (którzy trenują tu siatkówkę i koszykówkę), uczniom I LO i pozostałym ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat  Pilski. To bardzo oczekiwana inwestycja, dość powiedzieć, że o jej budowie mówiono już od ponad 20 lat. Jednak dopiero w 2019 r. obecny Zarząd Powiatu w Pile ze starostą Eligiuszem Komarowskim doprowadzili do jej realizacji. 7 października podpisano umowę z wykonawcą – firmą GIRDER Sp. z o.o. z Włocławka i budowa hali szybko ruszyła.

Powiat Pilski