Zaatakował kierowcę i odjechał jego autem z towarem o wartości 150 tysięcy

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Pewien 22-letni mieszkaniec miasta dokonał rozboju na dostawcy produktów spożywczych. Kilkanaście minut później zatrzymali go policjanci. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Wydarzyło sie to 21 czerwca tuż przed godziną 6. rano w pobliżu centrum Złotowa.

-Mężczyzna zaatakował 59-letniego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego, który realizował dostawę produktów spożywczych do jednego ze sklepów. 22-latek podszedł do samochodu, w którym kierowca przygotowywał zamówiony towar i siłą wyciągnął mężczyznę z pojazdu, a następnie wsiadł do dostawczego Forda i odjechał w nieznanym kierunku. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych – relacjonuje podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy złotowskiej Policji.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, natychmiast przekazał tę informację wszystkim policjantom pełniącym służbę na terenie powiatu złotowskiego.

-Funkcjonariusze na wszystkich drogach wyjazdowych wystawili posterunki blokadowe, aby uniemożliwić mężczyźnie ucieczkę z terenu miasta skradzionym pojazdem. Będący zaś w pobliżu miejsca zdarzenia dzielnicowi złotowskiej jednostki niezwłocznie rozpoczęli penetrację terenu miasta za skradzionym fordem. Wkrótce zauważyli poszukiwane auto na ul. Jastrowskiej. Zatrzymali je do kontroli.  Jadąc bezpośrednio za dostawczym fordem transitem na ul. Obrońców Warszawy wydali kierowcy przy użyciu sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej sygnał do zatrzymania. Ten zatrzymał samochód i chwilę później został doprowadzony w kajdankach do radiowozu. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, które już trafiło do prawowitego właściciela – kontynuuje Forecki.

22-latek usłyszał zarzut rozboju, za który grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji i zastosował wobec młodego mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy niebawem trafi do Sądu, który ostatecznie zadecyduje o dalszym losie 22-latka.

 (Red.)

 Źródło: KPP Złotów