ZABEZPIECZ MIESZKANIE PRZED WYJAZDEM NA WAKACJE

Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Sezon wakacyjny, to czas wyjazdów zwykle na dłuższy czas. Aby powrotu z wyjazdu na wczasy czy na dłuższy weekend nie zakłóciła nam przykra informacja o włamaniu, zabezpiecz mieszkanie czy dom przed kradzieżą. Policyjne rady.

Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest  zaprzyjaźniony sąsiad. Poprośmy sąsiada aby zwracał uwagę na nasz lokal, podczas naszej nieobecności. Zaufanemu sąsiadowi możemy przekazać klucze do mieszkania, który  co pewien czas otworzy okna i włączy światło wieczorem, co ważne – zabierze z wycieraczki gazetki reklamowe i korespondencję ze skrzynki na listy.

Gromadzące się ulotki świadczą o naszej nieobecności. Wyjeżdżając  na urlop zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. Co ważne- nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce czy popularnych teraz portalach społecznościowych.

Zostawmy numer telefonu zaufanej osobie, która będzie „miała oko” na nasze mieszkanie. Nie pozostawiajmy w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Wartościowe mienie dobrze jest oznakować i sfotografować.
Pamiętajmy! Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko.

KPP Wałcz

fot. iStock