Zaczęło się niewinnie, skończyło atakiem na policjanta i uszkodzeniem radiowozu

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

BUDZYŃ. W ręce mundurowych wpadł 28-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie...

10 marca w Budzyniu policjant Komisariatu Policji w Margoninie podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej i wylegitymowania mężczyzny za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust.

? Kierujący fordem pomimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, nie reagował na polecenia, nie zatrzymał pojazdu i kontynuował jazdę. Policjant o zdarzeniu powiadomił dyżurnego, a ten patrole ruchu drogowego. Mężczyzna zatrzymał się dopiero w miejscu zamieszkania, parkując ostentacyjnie samochód w garażu. Podczas wykonywanych przez policjantów czynności z jego udziałem, odmawiał podania danych osobowych, nie stosował się do wydanych przez policjantów poleceń. W pewnym momencie rzucił się na policjanta, naruszając tym samym nietykalność cielesną funkcjonariusza i doprowadzając do uszkodzenia radiowozu ? informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

28-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki chodzieskiej Policji. Mieszkaniec gminy Chodzież usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz uszkodzenia mienia. Mężczyźnie zatrzymano także uprawnienia do kierowania.

?Za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Odrębnie Policja prowadzi także czynności w sprawie o wykroczenia dot. nieprzestrzegania nakazu zakrywania nosa i ust oraz niepodania danych osobowych na wezwanie funkcjonariusza ? dodaje Smardz-Dymek.

(Red.)