Zapatrzony niechroniony – nieusprawiedliwiony

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Dzisiaj policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy przeprowadziły działania informacyjno-edukacyjne pod nazwą ,,Zapatrzony niechroniony ? nieusprawiedliwiony”. Tematem przewodnim akcji było bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych.

Z dniem 1 czerwca br., weszła w życie nowelizacja Ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotycząca poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych informacji w środkach masowego przekazu zauważyć można, że piesi, jak i kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych nadal nie przestrzegają nowo obowiązujących przepisów.

Z tego też powodu dzisiaj policjantki z czarnkowskiej ,,drogówki” prowadziły działania informacyjno-edukacyjne ,,Zapatrzony niechroniony ? nieusprawiedliwiony”, w których trakcie przypominały pieszym oraz rowerzystom o nowych przepisach oraz wręczały im pomocne ulotki.

Podczas rozmów z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego funkcjonariuszki zwracały uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze, przestrzegały przed nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio pod jadący pojazd oraz korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię.

Pamiętaj: ,,Na drodze ? Patrz i Słuchaj”

Asp. Karolina Górzna-Kustra
KPP Czarnków