ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NA MECZ CHARYTATYWNY DLA FILIPA [AKTUALIZACJA]

Wydarzenia

PIŁA. Już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia, o godz. 17.00 w hali sportowej przy  ul. Bydgoskiej w Pile (przy stadionie żużlowym) Enea Basket Piła zagra dla chorego na nowotwór mózgu Filipa Kaźmierczaka z Piły, by pomóc rodzinie chłopca w zebraniu pieniędzy na kosztowne leczenie.
Powiat  Pilski wesprze to wydarzenie, które poprowadzi sam Dominik Strzelec, ulubieniec publiczności, znany z licznych  programów telewizyjnych. Atrakcji nie zabraknie. Będą liczne licytacje i losowanie nagród, w tym lotu helikopterem, czy weekendu nad morzem. Będzie można także wygrać nowoczesną skodę na weekend z pełnym bakiem.

Filip ma 11 lat. Urodził się jako zdrowy chłopiec, aktywnie uprawiał sport. W lipcu 2019 zdiagnozowano u niego nowotwór – czaszkogardlaka. Guz usunięto w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ale niestety ponownie szybko narasta dlatego konieczna jest kolejna operacja, a potem naświetlanie. Najlepsze efekty daje terapia protonowa, rodzice Filipa zdecydowali o leczeniu w Essen, w Niemczech, ale przekracza ono możliwości finansowe rodziny. Dlatego akcja charytatywna dla Filipa, w którą zaangażowało się tysiące pilan i nie tylko.

Na Facebooku zawiązała się specjalna grup ?Razem dla Filipa?, gdzie odbywają się licytacje i na bieżąco można śledzić najważniejsze wydarzenia.
https://www.facebook.com/groups/RazemDlaFilipaKazmierczaka
– Jeśli chcecie pomoc chłopcu przyjdźcie na wielki mecz charytatywny Enea Basket Piła- Biofarm Poznań, któremu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci z licytacjami i losowaniem fantastycznych upominków i nagród ? mówi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

W losowaniu wezmą udział bilety wstępu, które w cenie 2 i 5 złotych będzie można kupić przed meczem przy wejściu do hali, a każdy będzie numerowany. Już dzisiaj możemy zdradzić, że rozlosujemy wśród publiczności m.in.:
– dwudniowy pobyt dla dwóch osób w pięciogwiazdkowym hotelu w Kołobrzegu, ufundowany przez Biuro Podróży Słoneczna Przygoda w Pile.

Ponadto wygrać w losowaniu biletów, bądź wylicytować będzie można:

– piłkę Spalding z podpisem Marcina Gortata, ufundowaną przez Fundację Marcina Gortata MG13;
– przelot helikopterem ufundowany przez firmę INVESTA aero SERVICE z Piły;
– samochód na weekend z pełnym bakiem Skoda Kodiaq Style 2,0 TSI 190KM 4×4 oraz samochód Skoda Citigo, Style Elektryczny ? nagrody ufundowane przez Autoryzowany Salon i Serwis Skody Auto Park Zofia Szcześniak w Pile;
– rękawice bokserskie Krzysztofa ?Diablo? Włodarczyka;
– pióro Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego;
– karmę dla zwierząt ? ufundowaną przez Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt Dolina Noteci w Polanowie;
– zestaw soków i produktów regionalnych ? ufundowanych przez Sady Dolina Noteci Sp. z.o.o.;
– kolację dla 2 osób ? ufundowaną przez Kabuki Sushi Bar w Pile;
– voucher dla rodziców chcących zorganizować swojemu dziecku urodziny w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile (w ramach urodzin przewidziane są działania integracyjne i edukacyjne, głośnemu czytaniu książek dostosowanych do wieku uczestników towarzyszą zabawy plastyczne, rytmiczne, teatralne. Dwugodzinny program uzgadniany jest wspólnie z animatorem ? bibliotekarzem. Termin uzgodnienia w ciągu 2020 r.);
– książkę z cennymi poradami Dominika Strzelca;
– 15 biletów do kina Helios;
– piłkę z podpisami piłkarzy Lecha Poznań;
– przejażdżkę sportowym lamborghini;
– zestaw upominków ufundowany przez radio ESKA;
– 
paczkę zawierającą materiały promocyjne Szkoły Policji w Pile (pamiątkowy kafel z okazji 100-lecia Policji Państwowej, kubek, kalendarzyk, długopis i smycz).

Ponadto Szkoła Policji zorganizuje na miejscu stoisko kryminalistyczne.
Bogatą dokumentację fotograficzną z wydarzenia charytatywnie wykona Robert Judycki, którą będziecie mogli obejrzeć na FB.

Podczas niedzielnego meczu, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców, pyszny poczęstunek dla wszystkich ufundowała Formacja Dźwierszno OMMP.
Na miejscu będzie też wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Cały dochód z biletów, zbiórki i licytacji zostanie przekazany komitetowi pomocy “Razem dla Filipa”.

powiat.pila.pl