Na patriotyczną nutę i niepodległościowe kilometry

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA.  Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza mieszkańców miasta i powiatu pilskiego na obchody Święta Niepodległości.

Sobota  (10 listopada) upłynie na słuchaniu i wspólnym śpiewaniu pieśni  patriotycznych (dla wszystkich uczestników są przygotowane śpiewniki).  Gościem wieczoru będzie znakomity Wyrzyski Chór Męski.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17. w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych  przy ulicy Okrzei. A po muzycznej uczcie pyszna niespodzianka- rogale świętomarcińskie dla każdego!

Warto przyjść, posłuchać i razem pośpiewać. Wyrzyski Chór Męski należy do najlepszych zespołów  amatorskich w kraju. Rozpoczął działalność w 1999 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku z inicjatywy dyrygenta Piotra Jańczaka, absolwenta i pracownika naukowego Akademii
Muzycznej w Bydgoszczy, który do dziś dyryguje chórem. Zespół ma na koncie ponad 65 nagród zdobytych w różnych konkursach i przeglądach w kraju i za granicą. Tworzy go  30 wokalistów.

W niedzielę (11 listopada)  natomiast odbędzie się  XII Bieg Niepodległości.  Wystartuje ze stadionu przy ul. Okrzei.

Przypominamy, że o godz. 11.00 startują kijkarze, którzy będą mieli do pokonania dystans 3 km.

O godzinie 12.00 natomiast wspólnie odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnokrajowej akcji “Niepodległa do hymnu”.

Potem ruszy bieg główny na dystansie 6,5 km.

O godz. 13.00 odbędzie się bieg dzieci na dystansie 400 m.

 

Dla wszystkich uczestników i kibiców będzie ciepły poczęstunek i rogale świętomarcińskie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

(WM), powiat.pila.pl