ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Dzięki prowadzonym działaniom wymierzonym przeciwko przestępczości narkotykowej, pod koniec ubiegłego miesiąca zatrzymano trzy osoby, które posiadały większe ilości środków zabronionych. Z zabezpieczonych substancji mogło powstać ponad 800 porcji dilerskich marihuany, 1240 porcji amfetaminy i 200 dilerskich porcji metamfetaminy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego złotowskiej jednostki zatrzymali trzy osoby, które posiadały większe ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono blisko 200 gramów marihuany, 155 gramów amfetaminy, 4 tabletki extasy i 25 gramów metamfetaminy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z prawem za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ich ilości środków odurzających, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

24 września w godzinach wieczornych do kontroli drogowej na jednej z ulic Złotowa, zatrzymany został kierowca osobówki. Kontrolujący Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie siedzącego za kierownicą mężczyzny. Podejrzenie, że takie zachowanie może być spowodowane tym że może coś ukrywać, okazało się słuszne. 23 latek, posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Mieszkaniec gm. Złotów został zatrzymany, a podczas szczegółowej kontroli jego miejsca zamieszkania znaleziono łącznie 90 gramów marihuany, blisko 160 gramów amfetaminy, tabletki extasy oraz metamfetaminę. Decyzją Prokuratora wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 28 września. Tym razem wykonane wcześniej ustalenia doprowadziły policjantów z wydziału kryminalnego do mieszkańca Jastrowia, który w miejscu zamieszkania miał posiadać środki odurzające i psychotropowe. Chcąc zweryfikować posiadane materiały, funkcjonariusze udali się do jego domu, gdzie w jednym z pokoi znaleźli worek z zawartością suszu roślinnego oraz kolorowe tabletki. Po sprawdzeniu znalezionych substancji, okazało się że jest to marihuana i tabletki extasy. Mężczyzna został zatrzymany. Tego samego dnia złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do posiadania środków zabronionych.

W tym samym dniu, zatrzymana został 25 letnia kobieta, która również w miejscu zamieszkania posiadała narkotyki. W trakcie przeprowadzonego przeszukania mundurowi ujawnili blisko 65 gramów zielonego suszu roślinnego, który był marihuaną. Tak jak w poprzednim przypadku, kobieta przyznał się do posiadania środków odurzających.

Dzięki prowadzonym działaniom wymierzonym przeciwko przestępczości narkotykowej, nielegalny „towar” nie trafi już na rynek. Z zabezpieczonych substancji mogło powstać ponad 800 porcji dilerskich marihuany, 1240 porcji amfetaminy i 200 dilerskich porcji metamfetaminy.

mł.asp. Damian Pachuc, Zatrzymani z narkotykami – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)