Zderzenie osobówki z busem

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Dwie osoby zostały ranne w wypadku na ulicy Ofiar Gór Morzewskich w Chodzieży. 31 marca zderzyły się tam dwa samochody – osobówka z busem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17. Z informacji uzyskanej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego  wynikało, że samochód osobowy zderzył się z busem i ranne są dwie osoby, w tym jedna jest ?zakleszczona? w pojeździe.

Z uwagi na charakter zgłoszenia, do działań ratowniczych skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, Policję oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

– Po przybyciu na miejsce wypadku stwierdzono, że na środku drogi stoi rozbity pojazd osobowy, a w nim znajduje się uwięziony kierowca. Obok na chodniku z rozbitym przodem stoi samochód typu bus, którym podróżowały dwie osoby. Obie znajdowały się na zewnątrz auta bez widocznych obrażeń –  informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP  w Chodzieży. –Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie, po wykonaniu dostępu do zakleszczonego, ciężko rannego kierowcy, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu  Zespołu Ratownictwa Medycznego wspólnie ewakuowano poszkodowanego z rozbitego pojazdu, a następnie ZRM przetransportował go do szpitala. Dwóm pozostałym uczestnikom zdarzenia udzielono wsparcia psychicznego i wykonano im badanie urazowe.

Na czas akcji droga była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd. Dalsze działania straży pożarnej polegały na posypaniu sorbentem płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię.

W dwugodzinnych działaniach uczestniczyły 2 pojazdy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP w Chodzieży (7 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

(Red.)

Fot. Zmiana służbowa nr II JRG/Chodzież