Żeby podczas prac polowych było bezpiecznie

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Wakacje były dla jednych czasem wypoczynku, dla innych zaś, szczególnie rolników, wzmożonej pracy. Pracy, która często niesie za sobą ryzyko wypadku. Jak ich uniknąć i w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo podczas prac polowych dzieciom – o tym mówili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

– Podczas wakacji asp. sztab. Alicja Fidler wraz z dzielnicowymi z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie spotkali się z rolnikami z terenu powiatu złotowskiego. Policjanci skupiali się nie tylko na zagrożeniach związanych    z pracami na polu, ale także z tymi, do których często dochodzi podczas przemieszczania się maszyn rolniczych drogami publicznymi. Funkcjonariusze przypominali o obowiązku przewożenia hedera na specjalnym wózku, o konieczności sprawdzenia stanu technicznego pojazdów tak, by wszystkie elementy m.in. światła kierunkowe działały prawidłowo. Jednym z poruszanych tematów było, również bezpieczeństwo dzieci, które chętnie angażują się w prace polowe  – mówi mł.asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Mundurowi przestrzegali także przed przewożeniem dzieci na przyczepach, czy przed obsługą przez nich maszyn rolniczych przypominając, że to rodzice są odpowiedzialni za zapewnienie im bezpieczeństwa.

(WM)
Źródło: KPP Złotów