Zimowy Spływ dla „Zakochanych w naszym mieście”

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia
Klub Kajakowy PTTK Gwda Piła jak co roku zorganizował tradycyjny zimowy spływ Gwdą, który w różnych formach odbywa się w Pile od 1965 roku upamiętniając powrót miasta po 173 latach do Macierzy.
Tym razem zaproszono wszystkich “Zakochanych w naszym mieście”. W sobotę 11 lutego 2023r. kajakarze zebrali się w bazie Klubu. Niestety starorzecze było zamarznięte i trzeba było przeciągnąć kajaki po trawie 200 m do głównego nurtu Gwdy.
Tam na wodę zeszło 15 kajakarzy, w tym dwoje dzieci (5 i 9 lat). W niezłym tempie spłynięto do Leszkowa, gdzie spotkano się z rowerzystami Klubu Turystyki Rowerowej Jednoślad i grupy „Soboty na 2ch kółkach”, którzy dojechali po wizycie na cmentarzach wojennych.
Przy ognisku upieczono kiełbaski i zjedzono ciepły żurek przygotowany przez Komandora Spływu Czesława Dobosza. Uczestnicy otrzymali też gadżety turystyczne związane z miastem, które ofiarował Prezydent Miasta. Słodycze w kształcie serduszek dopełniły całości;)
Z Leszkowa w dalszą trasę pojechali rowerzyści, a kajakarze spłynęli do Motylewa, gdzie zakończyli spływ, przy wysiadaniu wzdychając do pomostu, który ma tu powstać w wyniku projektu wygranego w ramach budżetu obywatelskiego.
Mimo mżystej pogody uważamy spływ za udany. Zapraszamy na kolejne spotkania – najbliższe to Wiosenne Przebudzenie 25 marca. Czas spędzony na wolnym powietrzu nigdy nie jest czasem straconym!
O czym przypomina Prezeska Klubu Kajakowego PTTK Gwda – Joanna Piotrowska