Żłobki i przedszkola otwarte od 19 kwietnia. Pozostałe obostrzenia nadal obowiązują

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

W najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Sport będzie można uprawiać w obiektach sportowych na świeżym powietrzu oraz dopuszcza się możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia 2021 roku, funkcjonowanie hoteli i noclegów zostaje ograniczone do 3 maja włącznie. 

Od 19 kwietnia 2021 roku pierwsze zmiany w obostrzeniach:

  • Żłobki i przedszkola czynne dla wszystkich dzieci.
  • Dopuszcza się możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgoda na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu ? limit do 25 osób. 

Pozostałe zasady bezpieczeństwa przedłużone do 25 kwietnia br. 

Handel
Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m? pozostaną zamknięte.
Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m? ? w sklepach do 100 m?, 1 osoba na 20 m? ? w sklepach powyżej 100 m?.

Miejsca kultu religijnego
W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób ? na 1 osobę musi przypadać 20 m?. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Opieka i edukacja
Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Sport i kultura
Działalność obiektów sportowych nadal ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, a wszelkie wydarzenia mogą odbywać się bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Hotele
Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja br. włącznie. Z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. 

Gastronomia
Zamknięte pozostają punkty gastronomiczne ? restauracje i kawiarnie. Dopuszcza się sprzedaż na wynos, z dowozem.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne pozostają zamknięte.

Źródło: gov.pl