Złodzieje żerują na cukrowej panice. Uwaga na “promocje” w internecie

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Nagły wzmożony popyt na cukier doprowadził do podwyżek cen i reglamentacji towaru w sklepach. Nic dziwnego, że Polacy szukają okazji, by zaopatrzyć się w ten produkt po jak najniższej cenie, a najlepiej jeszcze kupić go na zapas. Tak chciała zrobić mieszkanka powiatu sokólskiego na Podlasiu. Kobieta przez internet zamówiła z niesprawdzonego źródła dużą ilość cukru i zapłaciła zaliczkę. Dostawy nigdy nie ujrzała, a pieniądze przepadły.

O cukrowym przekręcie informuje podlaska policja. “Kobieta na portalu ogłoszeniowym znalazła ‘promocyjną’ ofertę sprzedaży cukru i chciała kupić większą ilość tego produktu. 44-latka zamówiła 26 worków z cukrem, po 25 kilogramów każdy” – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej policji.

Trzeba być ostrożnym

Jak tłumaczą funkcjonariusze, sprzedający kazał zapłacić sobie zaliczkę. Obiecał, że gdy tylko dostanie pieniądze, wyśle zamówienie. Kobieta przelała na wskazany przez niego numer konta blisko tysiąc złotych. Okazało się jednak, że znaleziona przez nią “promocyjna” oferta była zwykłym przekrętem. Mieszkanka okolic Sokółki nigdy bowiem nie dostała zamówionego cukru, a kontakt ze sprzedającym się urwał. (…) 

Więcej/ źródło: https://finanse.wp.pl/zlodzieje-zeruja-na-cukrowej-panice-uwaga-na-promocje-w-internecie-6799290330082272a

Adobe Stock, fot: DarSzach