Złotów – ciągle – bez skarbnika. A miesięczna pensja, to od 8 do 14tys zł.

Najnowsze Wydarzenia Złotów
Złotowski ratusz opuściła skarbnik Jadwiga Skórcz. Pani skarbnik odeszła na emeryturę już jakiś czas temu, jednak do tej pory nie znalazła się osoba, która chciałby zająć jej miejsce. Dlaczego? W tej kwestii – jak się okazuje – zdania są mocno podzielone, bo… burmistrz ma swoje, a radni swoje. 
Jadwiga Skórcz pracowała na stanowisku skarbnika Urzędu Miejskiego w Złotowie przez 14 lat i może pochwalić się licznymi sukcesami m.in. tytułem najlepszego skarbnika w Polsce roku 2021 (w kat. miast do 25 tys. mieszkańców). Pani Jadwiga od kwietnia tego roku przeszła na emeryturę, tym samym zwolnił się wakat w Urzędzie Miejskim. Wstępnie zakładano, że miejsce Jadwigi Skórcz zajmie jej dotychczasowa zastępczyni. Tak się jednak nie stało, gdyż ta złożyła wypowiedzenie.
Ratusz i owszem na stanowisko skarbnika zatrudnił nową osobę, jednak ta przepracowała zaledwie dzień i zrezygnowała. Burmistrz twierdzi, że to m.in. “niefajna” atmosfera podczas sesji zniechęca potencjalnych pracowników, ci z kolei twierdzą, że tak postawiona teza jest żenująca i niepoważna.
Ogłoszono kolejny konkurs na stanowisko skarbnika Urzędu Miejskiego w Złotowie. Oferty można składać do 14 czerwca. Proponowana pensja miesięczna, to 8tys zł do 14tys zł brutto.